رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان خبرداد:

آغاز به کار بخش شیمی درمانی، پرتو درمانی و سرپایی مرکز جامع سرطان

کد خبر : 1216 دوشنبه 28 تیر 1400 - 11:02:09

رئیس دانشگاه علوم‌ پزشکی ابن‌سینا همدان گفت: ۵۸۰ میلیارد تومان اعتبار برای ساخت و تجهیز فاز اول مرکز جامع سرطان همدان، هزینه شده‌ است.

به‌گزارش سیناپرس دکتر رشید حیدری‌مقدم صبح امروز، دوشنبه ۲۸ تیرماه در مراسم افتتاحیه فاز اول مرکز جامع سرطان بنیاد محمدعلی فرشچیان در همدان، با بیان اینکه اتفاقات خوبی در هشت سال گذشته در حوزه سلامت رخ داده است، تصریح کرد: بیش از ۴۰۰ پروژه  در استان همدان انجام داده شده  و به این ترتیب در ۳۰ سال آینده نیاز به کار خاصی در زیرساخت نداریم.

وی با بیان اینکه در دانشگاه علوم پزشکی  ۶۰۰ دانشجو خارجی در حال تحصیل هستند،اظهار کرد:  سالانه یک و نیم تا دو میلیون دلار درآمد ارزی داریم و دانشگاه علوم پزشکی می‌تواند به عنوان مرجع دانشگاه‌های پزشکی غرب کشور باشد.

 حیدری‌مقدم درباره مرکز جامع سرطان همدان، گفت: این پروژه قرار است در ۲۵ هزار و ۸۰۰ متر ساخته شود که امروز هزار و ۸۰۰ متر از آن که شامل بخش شیمی‌درمانی، پرتودرمانی و بخش سرپایی است، افتتاح خواهد شد.

وی گفت: : ساخت این فاز، ۴۰۰ میلیارد تومان و تجهیز آن ۱۸۰ میلیارد تومان هزینه داشته که ۶۰ درصد آن توسط دانشگاه علوم پزشکی و ۴۰ درصد توسط بنیاد فرشچیان تأمین شده است.

گزارش: نفیسه پاکیزه

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]