10 درصد ملایری ها در برابر کرونا واکسینه شدند

کد خبر : 1245 پنج شنبه 31 تیر 1400 - 09:00:29

رئیس شبکه بهداشت ملایر گفت: تاکنون ۳۰ هزار نفر معادل ۱۰ درصد مردم شهرستان واکسن کرونا را تزریق کرده اند.

به گزارش پایگاه خبری وب‌دا در همدان، دکتر محسن ترکاشوند اظهار کرد: تاکنون ۳۰ هزار نفر یعنی ۱۰ درصد مردم شهرستان ملایر دز اولیه واکسن کرونا را دریافت کرده اند و با افزایش واکسن در مراکز بهداشتی روزانه ۲ هزار و ۱۰۰ نفر می توانند در شهرستان واکسن بزنند.
وی افزود: دیروز هم هزار و ۳۵۴ نفر از متولدین ۱۳۴۰ و قبل از آن، واکسینه شدند.
رییس شبکه بهداشت ملایر با اشاره به واکسیناسیون ۷۵ درصد گروه سنی ۷۰ سال به بالا در شهرستان، گفت: تاکنون هیچ عارضه ای از تزریق واکسن در شهرستان ملایر گزارش نشده است و برخی از افراد واکسینه شده که به کرونا مبتلا شدند، به نوع خفیف بیماری دچار شدند.
دکتر ترکاشوند مهم ترین منشأ شیوع بیماری را حضور در دورهمی های خانوادگی و مراسم عروسی دانست و بیان کرد: تا امروز ۱۴۰ بیمار کرونایی در بیمارستان های امام حسین(ع) و غرضی بستری هستند و خوشبختانه به علت تکمیل واکسیناسیون افراد بالای ۷۰ سال، آمار مرگ و میر ناشی از بیماری کاهش یافته است.
وی ادامه داد: با توجه به افزایش میزان درگیری کودکان در کرونا دلتا، هم اکنون ۱۰ کودک با علائم اسهال و استفراغ در بیمارستان مهر ملایر بستری هستند.
 رییس شبکه بهداشت ملایر گفت: سرعت انتقال بیماری در کرونا دلتا به ۸ تا ۱۲ برابر افزایش یافته است و بهترین کار، رعایت فاصله اجتماعی و اجرای کامل شیوه نامه های بهداشتی است.
وی به ضرورت داشتن تعهد و مسئولیت اجتماعی کاسبان برای حفظ سلامت مردم تاکید و اضافه کرد: اصناف با رعایت فاصله اجتماعی و رعایت شیوه نامه های بهداشتی فعالیت داشته باشند و شبکه بهداشت و درمان نیز با حداکثر توان نظارت از واحد های صنفی را دستور کار خود قرار می دهد.
هم‌اکنون شهرستان ملایر در وضعیت قرمز شیوع ویروس کرونا قرار دارد و از ابتدای همه گیری ویروس کرونا تاکنون سه هزار و ۵۱۲ نفر در بیمارستان‌های این شهر برای ابتلا به ویروس کرونا بستری شده اند.

گزارش: محمد جواد صفری

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]