معاون درمان مطرح کرد؛

دیابتی ها انسولین قلمی را سامانه ای دریافت کنند

کد خبر : 1947 سه شنبه 20 مهر 1400 - 10:00:32

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان همدان گفت: افراد مبتلا به دیابت مصرف کننده قلم انسولین از ابتدای سالجاری به صورت ثبت نام در سامانه انسولین دریافت می کنند.

دکتر ابراهیم جلیلی در گفتگو با خبرگزاری ایسنا با بیان اینکه مبتلایان به دیابت که  انسولین قلمی دریافت می کنند مشکلی تا کنون در زمینه دریافت انسولین قلمی نداشته اند ، تصریح کرد: این افراد باید در سامانه مورد نظر ثبت نام کنند چرا که ارائه داروی انسولین قلمی به متقاضین در داروخانه ها تنهادر صورت ثبت نام در سامانه امکان‌پذیر است.
وی افزود: این امر از ابتدای سالجاری در همدان اجرایی شده و مبتلان به دیابت که انسولین قلمی مصرف می کنند طبق روال همیشگی در سامانه ثبت نام کرده و سپس اقدام به دریافت انسولین قلمی می کنند.
دکتر جلیلی با بیان اینکه هیچ کمبودی در زمینه تامین انسولین قلمی برای مبتلایان به دیابت نداریم، گفت: این سامانه موجب توزیع عادلانه داروهای مورد نیاز برای مبتلایان شده و بر این اساس دارو به صورت عادلانه بین بیماران توزیع می‌شود.
وی گفت: افراد مبتلا به دیابت که دریافت کننده انسولین قلمی هستند با ارائه کارت ملی، شماره بیمه و کپی آخرین نسخه پزشکی انسولین را باید همراه داشته باشند.
گزارش: محمد جواد صفری

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]