معاون درمان علوم پزشکی خبر داد:

همدان زرد می شود، اگر...

کد خبر : 1948 سه شنبه 20 مهر 1400 - 09:34:33

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ابن سینای استان همدان از کاهش روند ابتلا به کرونا در استان همدان خبر داد.

دکتر ابراهیم جلیلی در گفتگو با خبرگزاری سیناپرس اظهار کرد: روند ابتلا به کرونا در این پیک با شیب ملایم رو به کاهش است و اگر این روند ادامه داشته باشد پیش بینی می شود وضعیت رنگ بندی استان از حالت نارنجی به زرد تغییر کند.
وی افزود: در پیک های قبلی روند افزایش کرونا با شیب تندی همراه بود و به همان نسبت نیز روند کاهش نیز با سیب تندتری به وقوع پیوست.
جلیلی ادامه داد: در پیک پنجم نیز روند ابتلا با شیب ملایمی در حال افزایش بود که به همان نسبت نیز روند بهبودی بیماران  و شیب به صورت ملایم در حال کاهش است.
معاون درمان به نوسان فوتی ها اشاره کرد و گفت: بیماران بد حال که در وضعیت وخیمی قرار دارند احتمال مرگ و میر در آنها به نسبت بالاتر است و به همین دلیل ممکن است با تغییر روند آمار فوتی ها مواجه شویم که این نوسان طبیعی است.
جلیلی با بیان اینکه اگر روند به همین صورت ادامه پیدا کند، به رنگ زرد خواهیم رسید، گفت: ادامه این روند تنها در صورت رعایت پروتکل های بهداشتی توسط مردم امکان پذیر است و باید ضمن اقدام به واکسیناسیون همچنان نسبت به استفاده از ماسک ، عدم حضور در دورهمی ها و سایر مصادیق توجه ویژه داشته باشند.

گزارش: نفیسه پاکیزه

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]