معاون بهداشتی علوم پزشکی مطرح کرد؛

دز بوستر تنها مختص سینوفارم نیست

کد خبر : 1968 پنج شنبه 22 مهر 1400 - 09:00:51

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان اعلام کرد: دز یادآور واکسن کووید 19 هیچ ارتباطی به نوع واکسن و گروه سنی خاصی ندارد.

دکتر محمدخزایی در گفتگو با خبرگزاری سیناپرس با بیان اینکه دز یادآور بوستر گروه سنی و نوع واکسن ارتباطی ندارد؛ گفت: تمامی واکسن ها نیاز به دز یادآور دارند و تنها شامل سینوفارم نمی شود همچنین تمامی گروه های سنی نیاز به دز یادآور داشته و تنها گروه سنی بالای 60 سال را شامل نمی شود.
معاون بهداشتی علوم پزشکی خاطرنشان کرد: تزریق دز سوم واکسیناسیون عمومی را در مدت زمانی مشخص مدیریت خواهیم کردو مشکلی در این زمینه نداریم.

وی اعلام کرد:بوستر برای تمامی گروه های سنی بر اساس دریافت واکسیناسیون انجام می شود که در این راستا کادر درمان در اولویت دریافت دز سوم هستند.

معاون بهداشتی علوم پزشکی با بیان اینکه دوز سوم برای تمامی گروه های سنی باید انجام شود چرا که بعد از مدتی آثار واکسن کمتر می شود، تصریح کرد: اولین دریافت کنندگان واکسن کرونا کادر درمان بودند بنابراین کادر درمان در اولویت دریافت دوز سوم هستند.
وی  با بیان اینکه انجام واکسیناسیون  عمومی بر اساس گروه سنی آغاز شد ، خاطرنشان کرد: دریافت واکسن بوستر یا همان دز یادآور  بر اساس زمان بندی مشخص برای هر یک از افراد انجام می شود که حداقل باید هشت ماه از دز دوم عبور کرده باشیم.
معاون بهداشتی به عدم استقبال برخی افراد بر خلاف کمپین واکسن بخرید که در فصل بهار به راه افتاده بود، تصریح کرد: تنها در صورتی به ایمنی مناسب دست می یابیم که حداقل 80 درصد جمعیت واکسن بزنند و  این در حالیست که تا کنون 56 درصد جامعه واکسن زده اند و هیچ مشکلی در تامین واکسن وجود ندارد.
دکتر خزایی گفت: این حجمه فعلی که برخی افراد برای واکسیناسیون اقدام نکرده اند از بین خواهد رفت و به ایمنی مطلوبی دست خواهیم یافت.

گزارش : کامبیز قمری

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]