افرادی که به دنبال زالو درمانی هستند، بخوانند!

بیماری هایی که با زالو درمان می شوند

کد خبر : 2313 شنبه 25 دی 1400 - 08:08:16

یک متخصص طب سنتی ایرانی و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا زالو درمانی را برای عضو پیوند شده بسیار مفید و اثر بخش خواند.

دکتر مامک هاشمی در گفتگو با خبرگزاری سیناپرس، اظهار کرد: افرادی که پیوند عضو انجام داده اند، امر زالو درمانی به آنها برای گرفتن عضو پیوند شده  و جلوگیری از پس زدن پیوند، کمک می کند.

وی خاطرنشان کرد: زالو درمانی کاربردهای مختلفی در پزشکی دارد که  حتی در پزشکی نوین از زالو درمانی  نیز استفاده می شود به عنوان مثال برای درمان زخم پای دیابتی از این طب می توان بهره گرفت.

دکتر هاشمی به خواص درمانی بزاق این جاندار اشاره کرد و گفت: تاثیر زالو درمانی در بهبود زخم پای دیابتی به وسیله آنزیم ها و مواد موثر موجود در بزاق زالو است.
وی خاطرنشان کرد: زالو درمانی در درمان بیماری های مختلفی از جمله زیبا سازی  و جوان سازی پوست، آرتروز مفاصل و واریس کاربرد دارد.
وی انجام زالو درمانی به صورت خودسرانه را امری اشتباه خواند و گفت: امر زالو درمانی را برخی افراد خودسرانه انجام می دهند و به این ترتیب اقدام به خریداری زالو کرده و در منزل انجام می دهند در حالیکه این کار بسیار خطرناک بوده و ممکن است در صورت استفاده نادرست دچار عوارض شوند  چرا که تعداد استفاده از زالو، انتخاب جایگاه مناسب در بدن و مراقبت های بعد از زالو درمانی بسیار مهم است.
این متخصص خاطرنشان کرد: جایگاه انداختن زالو در بدن، نحوه استفاده از زالو وحتی خریداری و تهیه زالو بسیار مهم است چرا که برخی افراد زالو را در جای نامناسب می اندازند که ممکن است دچار عوارض پس از استفاده از زالو شوند.
وی به اهمیت  مراقبت های بعد از انجام زالو درمانی اشاره کرد و گفت: مراقبت های بعد از زالو درمانی بسیار مهم بوده که در صورت عدم رعایت ممکن است اسکار زالو درمانی دچار عوارضی مانند عفونت شود ، بنابراین توصیه می شود افراد از انجام خودسرانه زالو در منزل خودداری کنند و این امر را به پزشکان متخصص در این حوزه بسپارند.
وی ادامه داد: زالو درمانی باید توسط پزشک متخصص تجویز شود و صلاحدید پزشک مد نظر باشد، بنابراین توصیه می شود افراد از انجام خودسرانه زالو درمانی خودداری کنند.
دکتر هاشمی با بیان اینکه زالو ممکن است از طبیعت گرفته شود  یا از مراکز پرورش زالو تهیه شود، تصریح کرد: در حال حاضر مراکز تکثیر و پرورش زالو وجود دارد اما باید مرکز خاصی برای فروش آنها در نظر گرفته شود.
این متخصص به ترس برخی افراد نسبت به زالو درمانی اشاره کرد  و گفت: برخی افرادی که زالو درمانی توسط پزشک  متخصص برای آنها تجویز می شود ، دچار ترس می شوند و از انجام آن امتناع می کنند همچنین برخی شهروندان نسبت به استفاده از زالودرمانی زیاده روی کرده و بدون هماهنگی با پزشک به صورت خودسرانه و به تعداد بالا از زالو استفاده می کنند ، بنابراین باید این افراط و تفریط ها در جامعه اصلاح شود.

گزارش: زهرا فرامرزدوست

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]