معاون محیط زیست همدان خبر داد:

پایان ممنوعیت بازدید از مناطق حفاظت شده محیط زیست

کد خبر : 2907 چهارشنبه 01 تیر 1401 - 09:25:38

معاون محیط زیست طبیعی اداره کل محیط زیست استان همدان از پایان ممنوعیت بازدید گردشگران از مناطق حفاظت شده استان همدان خبر داد و گفت: از نیمه اردیبهشت تا پایان خرداد ماه بازدید گردشگران ممنوع بود.

مهدی صفی خانی در گفتگو با خبرگزاری سیناپرس، اظهار کرد: همزمان با آغاز فصل تابستان، امکان بازدید گردشگران از مناطق حفاظت شده وجود دارد.

وی افزود:  در فصل بهار به علت زاد و ولد وحوش، بازدید گردشگران از مناطق حفاظت شده ممنوع شده بود که از امروز این ممنوعیت برطرف می شود.

صفی خانی خاطرنشان کرد:  حضور و تردد و بازدید افراد، گروه ها و گردشگران از مناطق حفاظت شده استان همدان هنگام زاد و ولد وحش موجب بروز استرس و سلب آرامش از این گونه های جانوری می شود که به این ترتیب مجموعه محیط زیست برای حفظ آرامش حیوانات در مناطق حفاظت  شده ممنوعیت ورود برای بازدید کنندگان ایجاد کرده بودند.

وی گفت: برخی شهروندان هنگام مشاهده حیوان، به بهانه تنها بودن بره های تازه متولد شده آن را به منزل منتقل یا تحویل محیط زیست می دهند که این کار آنها به حیات وحش آسیب می زند همچنین در برخی موارد با حضور انسان در مناطق حفاظت شده، حیوان ممکن است به علت ترس از نزدیک شدن به چشمه برای رفع تشنگی خودداری کند و این موضوع موجب تلف شدن حیوان شود.

گزارش: زهرا فرامرزدوست

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]